Бібліотеки
Комунальний заклад “Бібліотека Білоцерківської ТГ”
Адреса закладу: вул. Лесі Українки, б. 30 с. Білоцерківка Миргородський район Полтавська область, 38340
В.о. директора (бібліотекар): Башинська Лариса Григорівна
Методист: Кравчун Тетяна Володимирівна
Контактні телефони: +380952216379, +38050 1741629
Е-mail: bibliosvitbil@ukr.net
Посилання на соціальну сторінку Facebook: Biblioteka Bilotserkivka
Графік роботи:
вт – сб: 09:00 – 18:00
обідня перерва: 13:00-14:00
понеділок, неділя: вихідний
Комунальний заклад «Бібліотека Білоцерківської територіальної громади» створений рішенням третьої сесії Білоцерківської сільської ради сьомого скликання від 22 січня 2016 року. Займає приміщення на другому поверсі Білоцерківського СБК. Заклад має 8 сільських бібліотек-філій: Балакліївську, Бірківську, Красногорівську, Огирівську, Подільську, Рокитянську, Мостовівщинську, Попівську.
Комунальний заклад “Бібліотека Білоцерківської ТГ” – провідний культурний, освітній, науково-інформаційний заклад. Центр спілкування і дозвілля, центр розвитку інтелектуального та творчого потенціалу, який поєднав виконання традиційних функцій із сучасними технічними можливостями. Це загальнодоступна установа, яка обслуговує найширші верстви населення Білоцерківської громади.
Пріоритетом у діяльності комунального закладу «Бібліотека Білоцерківської ТГ» є соціокультурна орієнтація бібліотечної діяльності, яка полягає у тісній взаємодії з суспільством, врахуванні реальних потреб користувачів. Бібліотека активно співпрацює з клубними та освітніми закладами та проводить змістовні, цікаві культурно-масові, театралізовані заходи, літературні вечори, читацькі диспути, мистецькі уроки. У соціокультурній діяльності значна увага приділяється заходам, що сприяють посиленню поінформованості користувачів щодо історичних та сучасних подій в Україні, їх патріотичному вихованню, формуванню у молоді ідентичності та популяризації історії української державності та рідної мови. У бібліотеці постійно діють тематичні книжкові виставки.
Білоцерківська бібліотека є офіційним онлайн-хабом цифрової освіти. На онлайн-платформі «Дія» кожен громадянин може безкоштовно опанувати цифрові навички за новим сучасним форматом – освітніми серіалами, а також пройти тести на цифрову грамотність. Враховуючи, що найголовнішим викликом нашого часу є надання доступу користувачам до нових знань з метою отримання неперервної освіти, бібліотека позиціонувала себе як місце отримання додаткових знань: проводяться навчання і консультації з основ програмування та оволодіння сучасними інформаційно-комунікаційними технологіями для різних категорій користувачів.
Необхідною складовою діяльності КЗ «Бібліотека Білоцерківської ТГ» є активна співпраця із засобами масової інформації з метою популяризації документних та інформаційних ресурсів, інформування користувачів щодо бібліотечних послуг. Саме тому робота бібліотеки в напрямку закріплення існуючих та розвитку нових всебічних контактів активна зі ЗМІ. В громадсько-політичній газеті «Наша громада – єдина родина» та на сторінках соціальних мереж висвітлюються культурно-мистецькі та інформаційні заходи бібліотек.
Ми завжди відкриті для співпраці.
Балакліївська сільська бібліотека-філія
Адреса закладу: вул. Центральна, б. 15 с. Балаклія Миргородський район Полтавська область, 38344
Бібліотекарка: Ісаєнко Лідія Іванівна
Е-mail: lidiaisaenko3@gmail.com
Контактний телефон: +380996800298
Графік роботи: вт – сб: 09:00 – 13:00
понеділок, неділя: вихідний
Балакліївська сільська бібліотека-філія створена в 1948 році. На 1 січня 2023 року фонд бібліотеки нараховує 5993 примірника. При бібліотеці створено народознавчий клуб «Берегиня». В його основі – глибоке вивчення народознавства, розвиток творчих здібностей, поєднання зусиль для добрих і корисних справ, пропаганда і розкриття перед читачем скарбів національної культури, популяризації творів видатних українських письменників та літератури з народознавства, історії рідного краю, його культури, виховання поваги до рідної мови, національних та інтернаціональних почуттів.
Бібліотека сприяє проведенню змістовного дозвілля жителів села.
В серпні проведено родинне народознавче свято «Осінь прохолоду навіває, а Маковій шулеками з медом пригощає».
Бірківська сільська бібліотека-філія
Адреса закладу: вул. Центральна, б. 114 с. Бірки Миргородський район Полтавська область, 38342
Бібліотекарка: Бобир Тетяна Миколаївна
Контактний телефон: +380950220126
Е-mail: bobyr.tanja@gmail.com
Посилання на соціальну сторінку Facebook: Бірківська СБФ
Графік роботи: вт – пт: 08:00 – 12:00
понеділок, неділя: вихідний
Бірківська сільська бібліотека-філія знаходиться в приміщенні сільського будинку культури. Заснована 1946 року.
В бібліотеці створені постійно діючі книжкові виставки, куточок читача та краєзнавчий куточок. Проводяться різні тематичні виставки книг, малюнків.
Користувачі бібліотеки беруть участь у конкурсах: декламації віршів, кращих малюнків. Також бібліотека активна у громадському житті села, співпрацює з Бірківською гімназією.
Кожен житель села, якому потрібен інтернет, може користуватися ним в бібліотеці, а ще має доступ до широкого спектра інформаційних послуг.
Красногорівська сільська бібліотека-філія
Адреса закладу: вул. Садова, б. 6 с. Красногорівка Миргородський район Полтавська область, 38341
Бібліотекарка: Шафар Галина Іванівна
Е-mail: krasbibl@ukr.net
Контактний телефон: +380663257227
Графік роботи: вт – сб: 10:00 – 16:00
понеділок, неділя: вихідний
Бібліотека має книжковий фонд в кількості 8591 примірник. Це інформаційний центр, мета якого є забезпечення інформаційних потреб користувачів. Носіями інформації є передусім друковані видання. Для поповнення фонду друкованими виданнями є різні джерела: централізоване надходження, даровані книги, передплата періодичних видань.
Бібліотекар інформує про нові цікаві надходження.
Інформаційні потреби користувачів вивчаються методами аналізу читацьких формулярів, опитуванням, індивідуальними бесідами. Традиційно в бібліотеці проводяться літературні вечори, вікторини, уроки народознавства, конкурси. Створені умови для задоволення потреб користувачів. Тут можна отримати потрібну інформацію, змістовно відпочити, поспілкуватися з друзями. Також бібліотека співпрацює з колективом школи та дитячим садочком.
Розвиток науки і техніки спричинив появу сучасних інформаційних технологій. Це комп’ютеризація бібліотек. При задоволенні запитів користувачів провідна роль належить використанню новітніх засобів інформації: електронних дисків, відео, інтернет і інших сучасних ресурсів. Адже бібліотека сьогодні - це центр духовної культури та організації дозвілля мешканців села.
Мостовівщинська сільська бібліотека-філія
Адреса закладу: вул. Миру, б. 15 с. Мостовівщина Миргородський район Полтавська область, 38351
Бібліотекарка: вакансія
Відповідальна: В.о. директора (бібліотекар): Башинська Лариса Григорівна
Контактний телефон: +380952216379
Е-mail: mostovivschina-kultura@ukr.net
Мостовівщинська сільська бібліотека-філія знаходиться в приміщенні сільського будинку культури та розпочала свою роботу в 2010 році. Її засновником була Корнієнківська сільська рада. Наприкінці 2019 року бібліотека була внесена до централізованої бібліотечної системи КЗ “Бібліотека Білоцерківської ТГ”.
Головною метою діяльності бібліотеки є: популяризація книг серед населення, допомога в задоволенні особистих інтересів, потреб, запитів користувачів. Сьогодення надиктовує нову модель бібліотеки, вимагає наповнення її новим змістом, виділяє пріоритетні напрямки функціонування. Серед них – підвищення інформаційної, освітньої, культурологічної, виховної, пізнавальної, інтелектуальної функції бібліотеки, які включають найповніше інформаційне забезпечення
З метою розкриття бібліотечних фондів у Мостовівщинській сільській бібліотеці організовані постійні виставки – перегляди та огляди нових надходжень «Знайомтесь: нова книга!». Для кращого висвітлення фонду проводяться різноманітні книжкові виставки, перегляди літератури, тематичні перегляди, а також організовані постійно діючі тематичні виставки: краєзнавча – «Україна моя», «Дивосвіт», «У світі казки», «Моє хобі».
Огирівська сільська бібліотека-філія
Адреса закладу: 38347 с. Огирівка вул. Миру, 55 Миргородський район Полтавська область
Бібліотекарка: Бондар Валентина Олексіївна
Телефон: +380662636812
E-mail: bondar.v17@ukr.net
Графік роботи: вт – сб: 09:00 – 13:00
понеділок, неділя: вихідний
Заклад побудований в 1967 році, знаходиться у задовільному стані. Бібліотека знаходиться у приміщенні Огирівського сільського клубу.
У бібліотеці постійно проводяться перегляди літератури, літературні читання, години пам`яті, години скорботи, уроки милосердя, години корисних порад.
Цікаву інформацію можна почерпнути з книжкових виставок, які систематично оновлюються: «Червона калина – Полтавська земля», «Україна незалежна», «У спадщину природу і любов до неї», «Казка + пригода, читають з насолодою», «Нові книги».
Бібліотека рада кожній подарованій книзі користувачами, які приймають участь у акції «Подаруй бібліотеці книгу».
У куточку народознавства Вас привітно зустрінуть лялькові персонажі: Петро та Одарка, де можна оглянути старовинні предмети ужитку, українські рушники та одяг. Ознайомитися з інформацією про видатних людей села Огирівка.
Діти з задоволенням відвідують клуб прикладної творчості «Чарівна скринька», який діє при бібліотеці. На заняттях вони ознайомлюються з різними техніками прикладного мистецтва та виготовляють творчі доробки.
Подільська сільська бібліотека-філія
Адреса закладу: вул. Дружби, б. 43 с. Поділ Миргородський район Полтавська область, 38343
Бібліотекарка: Трипутень Тетяна Миколаївна
Е-mail: tatyanatriputen@gmail.com
Контактний телефон: +380994189781
Графік роботи: вт – сб: 13:30 – 17:30
понеділок, неділя: вихідний
Рік заснування 1948. Знаходиться у приміщенні Подільського ФАПу. У наш час бібліотека стала центром інновації, духовного збагачення людини, розвитку її інтелектуальних та творчих здібностей.
Бібліотекар – добрий чарівник, до якого приходять ледь навчившись читати. В обслуговуванні дітей докладається багато зусиль, уміння, винахідливості, щоб бібліотека для маленьких читачів стала казковою домівкою.
Проводяться патріотичні, народознавчі та розважальні заходи:
1. Урок толерантності "Сонце всім однаково світить".
2. Хвилинка державності "Під захистом рідного прапора".
3. Правова азбука "Конституція для всіх: і великих і малих".
4. Флешмоб до Міжнародного дня щастя "Щастя - це я".
5. Виставка однієї книги "Нескорені сини і дочки Криму".
6. Перегляд відео-презентація "І плакала свічка".
7. Книжкова виставка "Голодомор: помста за свободу".
8. Участь в акції "Засвіти свічку пам'яті".
Попівська сільська бібліотека-філія
Адреса закладу: вул. Шкільна, б. 4 “а” с. Попове Миргородський район Полтавська область, 38352
Бібліотекарка: Скирда Ніна Василівна
Е-mail: ninaskirda2017@ukr.net
Контактний телефон: +380661407137
Графік роботи: вт – сб: 10:00 – 17:00
обідня перерва: 13:00-14:00
понеділок, неділя: вихідний
Бібліотека створена у 1951 році. Знаходиться у приміщенні Попівського сільського клубу. Обслуговує жителів сіл Попове і Корнієнки.
Скористайтеся послугами нашої бібліотеки! До ваших послуг система каталогів і картотек, книжкові виставки та полички, інформаційні куточки. У бібліотеці не тільки можна почитати книгу, а й цікаво провести час: помалювати, подискутувати, взяти участь у літературних заходах.
Родзинкою є клуб за інтересами «Народна світлиця». Створений для дорослих користувачів бібліотеки, які цікавляться життям та розвитком громади. Основна увага приділяється вивченню та збереженню історії українського народу, народних традицій, оберегів, побуту, народно-пісенної творчості.
Змістовним і цікавим були засідання клубу на теми: «Енеїда – енциклопедія народного життя українців», «Лікарські рослини в народній медицині», «Вишиванко, моя вишиванко!» та інші.
Для дітей проводяться різноманітні ігри, конкурси, літературні вікторини.
Рокитянська сільська бібліотека-філія
Адреса закладу: 38353, с. Рокита вул. Центральна, 40 Миргородський район Полтавська область
Бібліотекарка: Грищенко Марина Миколаївна
Телефон: +38095 9082876
E-mail: marina_-_nikolaevna@ukr.net
Графік роботи: вт – сб: 08:00 – 18:00
обідня перерва: 12:00-14:00
понеділок, неділя: вихідний
1953 року у с. Рокита був збудований один з кращих клубів району. Цікавий той факт, що клуб будувався без попередньо створеного проєкту і це був, мабуть, один з перших таких післявоєнних клубів на всю область.
Бібліотека знаходиться у приміщенні Рокитянського будинку культури від листопада 1956 року. Є світло та тепло, інтернет для користування. Основна мета діяльності закладу: оперативне та якісне задоволення потреб користувачів в інформації, удосконалення та підвищення якості бібліотечних послуг, організація комфортного бібліотечного середовища.
Рокитянська СБФ бере участь в різноманітних акціях, заходах та конкурсах, тісно співпрацює з сільським будинком культури, а також бібліотекар на протязі 18 років є незмінним учасником художньої самодіяльності Рокитянського СБК.