Білоцерківська громада
Полтавська область, Миргородський район

Вимоги щодо перевезення харчових продуктів

Дата: 18.12.2023 15:26
Кількість переглядів: 45

Фото без описуМиргородське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області нагадує, що відповідно статті 44 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», передбачено вимоги до транспортних засобів, які перевозять харчові продукти.

Зокрема, цим документом передбачено, що оператори ринку використовують лише ті транспортні засоби, які відповідають таким вимогам:

1) транспортні засоби та/або контейнери, що використовуються для перевезення харчових продуктів, є чистими, утримуються у належному стані, що забезпечує захист харчових продуктів від забруднення, та мають таку конструкцію, що забезпечує результативне чищення та/або дезінфекцію;

2) якщо використання транспортних засобів та/або контейнерів для перевезення нехарчових продуктів може призвести до забруднення харчового продукту, для перевезення якого вони можуть потім використовуватися, вони використовуються лише для перевезення харчових продуктів;

3) у разі одночасного використання транспортних засобів та/або контейнерів для перевезення харчових та нехарчових продуктів або у разі одночасного перевезення різних харчових продуктів, забезпечується таке розділення продуктів, що унеможливлює їх забруднення;

4) перевезення рідких, гранульованих, порошкових харчових продуктів здійснюється в ємностях та/або контейнерах/танкерах, передбачених для перевезення тільки харчових продуктів. Зазначені ємності та/або контейнери/танкери чітко промарковані державною мовою, що вказує на їх використання винятково для перевезення харчових продуктів, або мають маркування «тільки для харчових продуктів»;

5) харчові продукти розміщуються у транспортних засобах та/або контейнерах таким чином, щоб мінімізувати ризик їх забруднення.

Крім того, відповідно ст. 25 Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів" передбачена державна реєстрація потужностей.

Стаття 25. Державна реєстрація потужностей.

Державній реєстрації підлягають потужності з виробництва та/або обігу харчових продуктів, на які не вимагається отримання експлуатаційного дозволу.

Не підлягає державній реєстрації як окрема потужність транспортний засіб, що використовується оператором ринку у зв’язку з експлуатацією іншої належної йому зареєстрованої потужності або потужності, на яку видано експлуатаційний дозвіл. Транспортні засоби, що використовуються оператором ринку виключно для перевезення харчових продуктів, яке не пов’язане з експлуатацією належної йому зареєстрованої потужності або потужності, на яку видано експлуатаційний дозвіл, підлягають кумулятивній державній реєстрації, для якої подається одна заява (незалежно від кількості відповідних транспортних засобів) та за результатами якої присвоюється один особистий реєстраційний номер. Транспортний засіб, що використовується як потужність з реалізації харчових продуктів кінцевим споживачам, підлягає державній реєстрації як окрема потужність.

У разі порушення вимог законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів, оператори ринку несуть відповідальність в межах діяльності, яку вони здійснюють.
 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень