Інформація щодо надання реабілітаційних послуг

Дата: 31.01.2024 08:46

Фото без описуЗ метою якісної організації роботи в області щодо надання дітям з інвалідністю реабілітаційних (абілітаційних) послуг в реабілітаційних установах, Департамент соціального захисту населення Полтавської обласної військової адміністрації (далі - Департамент) інформує наступне.

На сьогоднішній день продовжують свою діяльність реабілітаційні заклади сфери Мінсоцполітики, які фінансуються з державного бюджету та надають реабілітаційні послуги дітям з інвалідністю з усіх регіонів України:
- Державна реабілітаційна установа „Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю „Промінь” (м. Вінниця);
- Державна реабілітаційна установа „Всеукраїнський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю” (с. Лютіж, Київська область);
- Державна реабілітаційна установа „Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю „Мрія” (м. Миколаїв);
- Державна реабілітаційна установа „Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю „Пролісок” (м. Луцьк).

Надання комплексних реабілітаційних (абілітаційних) послуг для дітей з інвалідністю у державних реабілітаційних закладах здійснюється відповідно до вимог Закону України „Про реабілітацію осіб з інвалідністю” від 06.10.2005 №2961-IV, Порядку здійснення реабілітаційних заходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.01.2022 №31 та наказу Міністерства соціальної політики України від 24.06.2022 № 186 „Про затвердження форм документів щодо надання комплексних реабілітаційних (абілітаційних) послуг”.

Для отримання послуг комплексної реабілітації у державному реабілітаційному закладі отримувач послуг або його законний представник чи уповноважена особа повинні подати заяву до виконавчого органу сільської, селищної, міської, районної у місті (в разі її утворення) ради або до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районної держадміністрації за зареєстрованим місцем проживання (перебування) отримувача.

Реабілітаційні заклади здійснюють комплексну реабілітацію дітей з інвалідністю шляхом реалізації заходів з реабілітації у сфері охорони здоров’я, соціально-економічних, психологічних, педагогічних, професійних та інших реабілітаційних заходів, спрямованих на відновлення чи максимально можливу компенсацію обмежень життєдіяльності, відновлення здоров’я та трудових навичок осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, корекцію психічних процесів, здобуття такими особами освіти, їх трудову зайнятість незалежно від категорії і причин інвалідності.

Тривалість реабілітаційного процесу, обсяги, зміст реабілітаційних заходів визначаються реабілітаційною комісією реабілітаційної установи залежно від вимог індивідуальної програми реабілітації з урахуванням реабілітаційного потенціалу отримувача та реабілітаційного прогнозу і зазначаються в індивідуальному плані реабілітації.

Додаток: на 1 арк.

Департамент соціального захисту