Безоплатна правова допомога

Дата: 03.05.2024 10:50

Фото без описуБезоплатна правова допомога – правова допомога, що гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Державного бюджету України, місцевих бюджетів та інших джерел.

Безоплатна правова допомога поділяється на первинну та вторинну.
Безоплатна первинна правова допомога.
Безоплатна первинна правова допомога включає такі види правових послуг:
- надання правової інформації;
- надання консультацій і роз'яснень з правових питань;
- складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру);
- надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.
Право на безоплатну первинну правову допомогу мають усі особи, які перебувають під юрисдикцією України.

Безоплатна вторинна правова допомога
Безоплатна вторинна правова допомога включає такі види правових послуг:
- захист;
- здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;
- складення документів процесуального характеру.
Право на безоплатну вторинну правову допомогу мають категорії осіб, які визначені статтею 14 Закону України «Про безоплатну правничу допомогу».

Де надають безоплатну правову допомогу?
Суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги є:
- органи виконавчої влади;
- органи місцевого самоврядування;
- центри з надання безоплатної правничої допомоги;
- спеціалізовані установи з надання безоплатної первинної правничої допомоги, утворені органами місцевого самоврядування з урахуванням потреб територіальної громади;
- юридичні особи приватного права, які мають право надавати правову допомогу, залучені органами місцевого самоврядування у встановленому законом порядку;
- адвокати та інші фахівці у відповідній галузі права, залучені органами місцевого самоврядування у встановленому законом порядку.

Суб’єктами надання безоплатної вторинної правової допомоги є:
- центри з надання безоплатної правової допомоги;
- адвокати, включені до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу (адвокат призначається центрами з надання безоплатної правової допомоги).

Як звернутися по безоплатну правову допомогу?
До системи надання безоплатної правової допомоги.
Усі способи звернення до системи надання безоплатної правової допомоги: https://legalaid.gov.ua/kliyentam/yak-otrymaty-bpd/.
Більше про систему надання безоплатної правової допомоги: https://legalaid.gov.ua/kliyentam/pro-bezoplatnu-pravovu-dopomogu-bpd/.
Підвищити      правову     обізнаність      можна      на      довідково-інформаційній платформі правових консультацій «WikiLegalAid» та підписавшись на сторінки системи надання безоплатної правової допомоги у соціальних мережах Facebook, Instagram та у Telegram.