Інформація щодо виплати допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування за заявами, надісланими поштовим зв’язком

Дата: 04.06.2024 11:40

Фото без описуМіністерство соціальної політики України у зв’язку із надходженням до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернень опікунів/піклувальників дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, які у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України тимчасово разом із підопічними дітьми перебувають за кордоном, щодо відмов у продовженні виплати допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування за заявами, надісланими поштовим зв’язком, повідомляє.

Відповідно до пункту 2 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1751 (зі змінами), передбачено, що заяви з необхідними документами та/або відомостями для призначення допомоги сім’ям з дітьми приймаються від громадян структурним підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій (військових адміністрацій) (далі – органи соціального захисту населення) у разі надіслання їх поштою або в електронній формі (через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики, інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування або Єдиний державний вебпортал електронних послуг (далі – Портал Дія)).

Також інформуємо, що на період воєнного стану та протягом одного місяця після його припинення чи скасування продовжується без необхідності звернення строк виплати допомоги, яку було призначено раніше, зокрема, виплата допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування (Кабінету Міністрів України № 214 від 07.03.2022 „Деякі питання надання державної соціальної допомоги та пільг на період введення воєнного стану” Підписано: 27.05.2024 20:21:15 2 Кабінету Міністрів України № 214 від 07.03.2022 „Деякі питання надання державної соціальної допомоги та пільг на період введення воєнного стану”).

Водночас, у випадках коли отримувачам допомоги необхідно звернутися до органів соціального захисту населення, щоб підтвердити своє право на подальше отримання допомоги, особи, які перебувають за кордоном, мають можливість надіслати такі документи до органів соціального захисту населення засобами поштового зв’язку.