Білоцерківська громада
Полтавська область, Миргородський район

Патронатна сім'я

Дата: 05.07.2024 13:39
Кількість переглядів: 21

Фото без описуПатронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім'ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Послуга патронату над дитиною надається патронатним вихователем та його помічником.

Зокрема, передбачено, що патронатним вихователем може бути, як фізична особа, так і  фізична особа - підприємець, яка виявила бажання виконувати обов’язки патронатного вихователя на професійній основі.

Також розширено коло осіб, які можуть бути помічником патронатного вихователя. Помічником можуть бути не лише родичі, які мешкають разом з патронатним вихователем, а також інші повнолітні особи, у тому числі особи, які провадять підприємницьку діяльність, пройшли відповідне навчання та надають допомогу патронатному вихователю у догляді за дитиною, влаштованою під патронат.

Крім того, з 1 липня 2024 року збільшується розмір грошового забезпечення патронатному вихователю та встановлюється на рівні 3-х мінімальних заробітних плат на місяць (24 000 грн). Для вихователів, які є фізичними особами - підприємцями грошове забезпечення становить 3,5 мінімальних заробітних плат (28 000 грн).

У разі коли до сім’ї патронатного вихователя влаштовано дитину віком до одного року, дитину з інвалідністю, малолітню або неповнолітню вагітну, ВІЛ-інфіковану дитину або одночасно троє і більше дітей, розмір грошового забезпечення за надану послугу патронату над дитиною збільшується на 10 відсотків за кожну дитину.

Коли в сім’ї патронатного вихователя не перебувають діти, період між вибуттям однієї дитини до влаштування наступної оплачуватиметься патронатному вихователю в розмірі однієї мінімальної зарплати.

Робота помічника патронатного вихователя оплачуватиметься у розмірі  мінімальної заробітної плати на місяць (8 000 грн).

За три місяці догляду дитини патронатному вихователю та його помічнику нараховуватимуться 7 днів оплачуваної відпустки з метою профілактики професійного вигорання, відновлення їх потенціалу та підвищення професійної компетентності. Їх можна використати після вибуття дітей після трьох місяців перебування в патронатній родині, а також можна накопичувати.

На утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя, виплачується соціальна допомога у розмірі, що становить 2,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на місяць (для дітей з інвалідністю - 3,5 прожиткового мінімуму).

Максимальний розмір допомоги становить:

  • на дітей віком до 6 років  - 6407,50 грн (на дітей з інвалідністю до 6 років - 8970,50 грн) на місяць;
  • на дітей віком від 6 до 18 років – 7990 грн  (на дітей з інвалідністю віком від  6 до 18 років -  11186 грн) на місяць.

Така допомога виплачується на кожну дитину, влаштовану в патронатну сім’ю.

У разі встановлення законом іншого прожиткового мінімуму або розміру мінімальної заробітної плати розмір соціальної допомоги та грошового забезпечення перераховується управліннями соціального захисту населення без додаткового звернення патронатного вихователя чи помічника патронатного вихователя.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень