Захисти себе від холери

Дата: 26.07.2024 11:34

Фото без описуХолера – це небезпечне захворювання, яке може спричининяти важку гостру водянисту діарею із зневодненням. Людина може захворіти на холеру після вживання води чи їжі, зараженої бактерією Vibrio cholerae.

Холера вражає як дітей, так і дорослих, і може призвести до смерті протягом декількох годин, якщо її не лікувати. Однак у багатьох людей захворювання минає безсимптомно або з легкими чи помірними симптомами.

Основні симптоми холери:
- діарея,яка виникає раптово;
- випорожнення дуже рідкі, можуть мати білий колір і нагадувати «рисовий відвар»;
- можуть бути нудота і блювання;
- можуть виникати судоми у м’язах, найчастіше – у литках;
- ознаки зневоднення, зокрема запалі очі, посиніння губ і вух;
- зниження температури тіла;
- зниження еластичності шкіри;

Зазвичай сиптоми з’являються у проміжку від 12 годин до 5 днів після вживання інфікованої їжі або води.

Холера легко піддається лікуванню. Більшість людей успішно вилікуються за допомогою швидкого введення розчину для пероральної регідратації (РПР). РПР можна придбати у аптеках у вигляді пакетованого саше готового до змішування з водою, або розчину суміші оральних регідратаційних солей. Ви також можете приготувати РПР вдома.

Як приготувати РПР в домашніх умовах:
Вимийте руки та очистіть посуд, у якому готуватиме розчин, чистою водою із мийним засобом, ополосніть чистою водою. Використовуйте безпечну воду – кип’ячену чи дезінфіковану іншим способом воду. Додайте в 1 літр води 6 чайних ложок цукру і ½ чайної ложки солі і перемішайте.

Ефективними заходами попередження холери є такі заходи:
• дотримання гігієни рук та продуктів харчування;
• дип’ятіння води впродовж  щонайменше хвилини;
• якщо є можливість, краще використовувати бутильовану воду;
• відмова від купання в незнайомих водоймах;

Відділення епідеміологічного нагляду (спостереження)
та профілактики інфекційних хвороб Миргородського РВП
ДУ «Полтавський ОЦКПХ МОЗ»