Звітні концерти відбулися в клубних закладах Білоцерківської громади
Щороку навесні в усіх закладах культури розпочинається своєрідні «жнива» для працівників культури – звітні концерти в межах огляду-конкурсу народної творчості. Його проводять Полтавський обласний Центр народної творчості та культурно-освітньої роботи за підтримки Департаменту культури і туризму Полтавської ОВА. У нашій громаді конкурс почався 10 травня 2025 року зі звітного концерту артистів-аматорів Рокитянського СБК.
У цьому селі надзвичайно багато талантів, а ще більше – шанувальників творчості своїх земляків. У залі будинку культури, як завжди, зібралося чимало глядачів, які емоційно сприймали кожен виступ, дякували артистам бурхливими оплесками, вигукували «Браво!» й дарували квіти. Самі ж артисти показали майстерний, потужний, чудовий концерт! Відкрив його дитячий вокальний ансамбль «Перлинка». Дуже професійно виступив вокальний жіночий ансамбль «Гармонія», виконавши складну музичну композицію «Дике поле» та ще кілька пісень. Порадувало повернення на сцену після півторарічної перерви вокального тріо «Лада» (Юлія Перехрист, Віта Осіпова, Марина Олійник). До речі, обидва колективи номінуються на отримання звання народного. Щемно й зворушливо звучали пісні у виконанні Наталії Борблик, Юрія Корнійчука, Юлії Перехрист, Яни Семуки, Володимира Чегринця, вокальних ансамблів «Джерело», «Злагода», тріо «Оберіг». Проникливо декламувала вірш «Любов» Юлія Федіна. Не залишив нікого байдужим «Діалог матері та донечки» у виконанні Тетяни Гуненко та Мілани Дяченко. А танцювальний колектив «Рокитянські молодички» граційно продемонстрував кілька танцювальних композицій.
Звітний концерт у Рокиті був ще й благодійним: на ньому збирали кошти на інсулінову помпу для маленького Ярослава Хоружка з Мостовівщини. Як повідомила ведуча Галина Григоренко, завдяки небайдужим рокитянам удалося зібрати 6250 грн. Артистів-аматорів та глядачів привітали заступниця Білоцерківського сільського голови Світлана Козаренко і завідувачка сектору культури, голова журі Наталія Лук’янець.
Того ж дня по обіді у Корнієнках відбувся спільний звітний концерт артистів-аматорів Мостовівщинського СБК та Попівського і Корнієнківського клубів. Завідувачка останнього – Ніна Хохлова – власноруч підготувала декорації для сцени, намалювавши портрет Марусі Чурай. Справжньою окрасою концерту стали глибокі за змістом ліричні пісні у виконанні Петра Макойди (Попівський СК), автентичний спів (без музичного супроводу) Наталії Дубини та Любові Олексієвець (Мостовівщинський СБК), справді натхненні виступи вокального колективу «Натхнення» Корнієнківського СК (Наталія Самойлік, Надія Мацько, Ірина Личак, Галина Григоренко). Дуже сподобалася глядачам жартівлива сценка (а по суті оперета) «Такі ми, жінки». Її показали попівські аматорки Ольга Ільченко, Олександра Даценко, Марія Логвиненко і Зиновія Синягівська. У концерті також брали участь Сергій Чайка, Дарина Лугова, Наталія Кривошея. Ведучою була Вікторія Іващенко. Голова журі Наталія Лук’янець, яка вийшла на сцену, щоб подякувати артистам, зрештою не втрималася й вирішила теж заспівати. Вона покликала ще одного члена журі – заслуженого працівника культури України Василя Моспана. Пісня у виконанні цього дуету стала чудовим доповненням концерту.
Наступного дня естафету звітних концертів перейняли Огирівка та Поділ. Концерт у Огирівському сільському клубі був яскравим і видовищним та вкотре засвідчив, як багато самобутніх талантів у цьому селі. Перед глядачами (а їх зібралося чимало) виступили: народний вокальний ансамбль «Оберіг», театральний колектив «Фаворит», жіночий вокальний ансамбль «Веселі молодички», дитячий вокальний ансамбль «Мрія», Анатолій Гнідаш, Людмила Чугуй, Світлана Недоїдок, Світлана Черніченко, Галина Моцаренко, Тетяна Облан, Лілія Болюта, Софія Нечитайло. Після обіду на сцені Подільського СБК звітували місцеві артисти та артисти з Балаклії. Обидва клубні заклади зуміли поєднати виступи досвідчених артистів і зовсім юних виконавців. Подільський СБК представляли маленькі зірочки Настя Каленіченко, Оксана Любіченко, дзвінкоголоса Аліна Глушич, а також уже відомі й улюблені публікою Раїса Панасенко, Людмила Авер’янова, Наталія Павленко, Ольга Каленіченко, народний аматорський фольклорний колектив «Подоляночка». Після господарів виступали гості: вокалістки з неймовірними голосами Наталія Плаксюк і Анна Мацько, юні Марійка Мусіна, Вікторія Педан, Дарина Ісаєнко, Дарина Жалдакова та – народний ансамбль «Водограй». Вела концерт Маргарита Драченко. Зворушливо звернулася до артистів і глядачів заступниця Білоцерківського сільського голови Надія Доброскок. Вона подякувала за концерт, привітала всіх присутніх із Днем матері та побажала, щоби всі матері діждалися своїх синів і дочок із фронту.
Цьогорічний обласний огляд-конкурс присвячений 400-річчю від дня народження легендарної української співачки та поетеси Марусі Чурай і проходить під гаслом: «Маруся Чурай. Це – голос наш. Це – пісня. Це – душа!». А оскільки 11 травня в Україні відзначають День матері, а 15 травня – День сім’ї, на всіх концертах звучали твори Марусі Чурай, пісні про матір, родину і, звичайно ж, патріотичні пісні про любов до України та віру в нашу Перемогу. Присутні дякували захисникам України за можливість жити у відносному мирі та влаштовувати концерти. Виступи самодіяльних артистів оцінювали члени журі: завідувачка сектору культури, туризму та охорони культурної спадщини виконавчого комітету Наталія Лук’янець, заступниця Білоцерківського сільського голови Світлана Козаренко, заслужений працівник культури України, керівник народного аматорського фольклорного ансамблю «Яснозір’я» Бірківського СБК Василь Моспан, директорка Красногорівського СБК Тетяна Іващенко. Які саме номери вони відібрали, дізнаємося на підсумковому звітному концерті, що відбудеться 24 травня об 11.00 у Білоцерківському СБК.