Білоцерківська громада
Полтавська область, Миргородський район

У Красногорівці освятили дзвіницю й дзвони Свято-Покровської церкви

Дата: 10.06.2025 08:10
Кількість переглядів: 36

Фото без опису6 червня, відбулася знакова подія в нашій громаді: архієрей Православної церкви України, митрополит Полтавський і Кременчуцький Федір освятив дзвіницю й дзвони Свято-Покровської церкви у Красногорівці.

Віруючі ПЦУ у Красногорівці тривалий час не мали місця для проведення релігійних служб. Молебні відбувалися посеред села або ж удома у Миколи і Тетяни Домашенків. Після початку російського вторгнення жителі села створили та офіційно зареєстрували Свято-Покровську релігійну громаду ПЦУ. Очолив її Микола Домашенко, отаман Красногорівської сотні Миргородського полку Українського козацтва.

У червні 2023 року ігумен ПЦУ Феодосій (у миру – Євген Гандзій), власник вагончика, в якому розміщувалася Свято-Пантелеймонівська церква УПЦ Московського патріархату, забрав його у попередніх користувачів та передав релігійній громаді ПЦУ.

Місце під церкву, а також техніку для перенесення вагончика надало керівництво ТОВ «Білагро». Найактивніші віряни (насамперед козаки Красногорівської сотні) одразу ж узялися за роботу й власними силами привели вагончик до ладу. Щоб споруда була схожою на церкву, замовили й установили на даху купол. Усередині замість стелі натягнули банер із зображенням Покрови Пресвятої Богородиці. 1 жовтня 2023 року, на свято Покрови Пресвятої Богородиці, церкву освятили.

Торік козаки взялися будувати невелику дерев’яну дзвіницю поряд.

– Під час релігійних служб у храмі, які стали регулярними, ми продаємо свічки й збираємо пожертви, – розповідає Володимир Бірук, заступник очільника релігійної громади й отаман Великобагачанського куреня імені Пилипа Орлика Миргородського полку. – Стартовим капіталом стали 12 тис. грн, зібрані на Великдень. Крім того, найактивніші козаки зробили пожертви: хто – тисячу гривень, а хто й більше. Доволі значна пожертва надійшла від уродженця Красногорівки Валерія Фененка, який тривалий час мешкає в місті Барселоні (Іспанія). На ці кошти замовили покрівлю. ТОВ «Білагро» допомогло з матеріалами – надало деревину. Таким чином навесні вдалося закінчити роботи.

Найбільшою проблемою, говорить Володимир Пилипович Бірук, є відсутність постійного священика. Щоразу громада запрошує різних священиків. Останнім часом релігійні служби проводить благочинний Миргородського району протоієрей Сергій Солонець, який приїздить зі своєю півчою. Саме він і запропонував освятити новозбудовану дзвіницю й дзвони та запросив митрополита Федора провести церемонію.   

Самі ж дзвони (їх чотири) В. П. Бірук купив у церковному магазині на Волині й самотужки привіз у село. Найменший дзвін важить 11 кг, найбільший – 44 кг.

– Коштують дзвони майже 50 тис. грн, – продовжує він. – Ці гроші надав Володимир Віталійович Селезньов – переселенець із Бахмута, який нині мешкає у м. Жовті Води. Він часто приїжджає у Красногорівку до родичів, які теж вимушено залишили Бахмут. Син Володимира Віталійовича Денис захищав Україну й загинув 2023 року біля міста Красногорівки на Донеччині. Чоловік вирішив увіковічнити пам'ять про сина в іншій Красногорівці – на Полтавщині – й пожертвував частину компенсації, отриманої після його загибелі.

Фото без опису  Фото без опису  Фото без опису

Козаки вже замовили меморіальну дошку, яку незабаром установлять на дзвіниці. На ній будуть викарбувані слова: «Ці дзвони встановлені на честь Селезньова Дениса Володимировича, який загинув, захищаючи Україну».

Ось так завдяки небайдужості та згуртованості окремих земляків у нашій громаді з'являються нові обєкти, нехай навіть і невеликі.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень