У Красногорівці освятили дзвіницю й дзвони Свято-Покровської церкви
6 червня, відбулася знакова подія в нашій громаді: архієрей Православної церкви України, митрополит Полтавський і Кременчуцький Федір освятив дзвіницю й дзвони Свято-Покровської церкви у Красногорівці.
Віруючі ПЦУ у Красногорівці тривалий час не мали місця для проведення релігійних служб. Молебні відбувалися посеред села або ж удома у Миколи і Тетяни Домашенків. Після початку російського вторгнення жителі села створили та офіційно зареєстрували Свято-Покровську релігійну громаду ПЦУ. Очолив її Микола Домашенко, отаман Красногорівської сотні Миргородського полку Українського козацтва.
У червні 2023 року ігумен ПЦУ Феодосій (у миру – Євген Гандзій), власник вагончика, в якому розміщувалася Свято-Пантелеймонівська церква УПЦ Московського патріархату, забрав його у попередніх користувачів та передав релігійній громаді ПЦУ.
Місце під церкву, а також техніку для перенесення вагончика надало керівництво ТОВ «Білагро». Найактивніші віряни (насамперед козаки Красногорівської сотні) одразу ж узялися за роботу й власними силами привели вагончик до ладу. Щоб споруда була схожою на церкву, замовили й установили на даху купол. Усередині замість стелі натягнули банер із зображенням Покрови Пресвятої Богородиці. 1 жовтня 2023 року, на свято Покрови Пресвятої Богородиці, церкву освятили.
Торік козаки взялися будувати невелику дерев’яну дзвіницю поряд.
– Під час релігійних служб у храмі, які стали регулярними, ми продаємо свічки й збираємо пожертви, – розповідає Володимир Бірук, заступник очільника релігійної громади й отаман Великобагачанського куреня імені Пилипа Орлика Миргородського полку. – Стартовим капіталом стали 12 тис. грн, зібрані на Великдень. Крім того, найактивніші козаки зробили пожертви: хто – тисячу гривень, а хто й більше. Доволі значна пожертва надійшла від уродженця Красногорівки Валерія Фененка, який тривалий час мешкає в місті Барселоні (Іспанія). На ці кошти замовили покрівлю. ТОВ «Білагро» допомогло з матеріалами – надало деревину. Таким чином навесні вдалося закінчити роботи.
Найбільшою проблемою, говорить Володимир Пилипович Бірук, є відсутність постійного священика. Щоразу громада запрошує різних священиків. Останнім часом релігійні служби проводить благочинний Миргородського району протоієрей Сергій Солонець, який приїздить зі своєю півчою. Саме він і запропонував освятити новозбудовану дзвіницю й дзвони та запросив митрополита Федора провести церемонію.
Самі ж дзвони (їх чотири) В. П. Бірук купив у церковному магазині на Волині й самотужки привіз у село. Найменший дзвін важить 11 кг, найбільший – 44 кг.
– Коштують дзвони майже 50 тис. грн, – продовжує він. – Ці гроші надав Володимир Віталійович Селезньов – переселенець із Бахмута, який нині мешкає у м. Жовті Води. Він часто приїжджає у Красногорівку до родичів, які теж вимушено залишили Бахмут. Син Володимира Віталійовича Денис захищав Україну й загинув 2023 року біля міста Красногорівки на Донеччині. Чоловік вирішив увіковічнити пам'ять про сина в іншій Красногорівці – на Полтавщині – й пожертвував частину компенсації, отриманої після його загибелі.
Козаки вже замовили меморіальну дошку, яку незабаром установлять на дзвіниці. На ній будуть викарбувані слова: «Ці дзвони встановлені на честь Селезньова Дениса Володимировича, який загинув, захищаючи Україну».
Ось так завдяки небайдужості та згуртованості окремих земляків у нашій громаді з'являються нові обєкти, нехай навіть і невеликі.